امانت کتاب
1. تمام کتابها به غیر از کتابهای مرجع (فرهنگنامه، اطلس، لغتنامه،واژه نامه،دستنامه، راهنما...  و به طور کلی هر کتابی که روی برچسب عطف آن حرف "م" یا حرف " R " ثبت شده باشد)، قابل امانت هستند.
 
2. حتما از نرم افزار جستجوی سیمرغ برای یافتن محل استقرار کتاب و مخزن نگهداری آن (دانشکده مربوطه)، استفاده نمایید. 
 
3. مدت امانت کتاب برای دانشجویان سه هفته  و برای کارمندان و اساتید یک ماه منظور شده است.
 
4. امکان تمدید دوباره کتاب برای همه اعضا به شرط نداشتن دیرکرد و عدم رزرو از سوی دیگر اعضا وجود دارد. مدت هر بار تمدید نیز به مدت امانت اولیه بسته به عضو(دانشجو، کارمند و استاد) بوده و هر عضو تا چهار بار امکان تمدید را داراست.
 
5. برای مطالعه داخل سالن، امانت ساعتی ثبت می‎شود. بدیهی است مدت امانت این کتابها تا پایان ساعت کاری همان روز خواهد بود. در این صورت مسوول امانت را مطلع نمایید. ( تعداد کتابهای داخل سالنی، سه عنوان است).
 
6.  تعداد کتابهای امانتی برای دانشجویان مقطع کارشناسی 4، ارشد 6 و دکترا 8 عدد است.
 
7. تعداد کتابها برای همکاران گرامی 5 و اساتید محترم 10 عنوان تعریف شده است.
 
8.  از همه اعضای محترم تقاضا دارد، در صورت نیاز بیشتر به کتاب، قبل از موعد بازگشت، نسبت به تمدید اینترنتی اقدام نمایند. راهنمای تمدید اینترنتی در سایت کتابخانه درج شده است.  می‎توانید برای تمدید از پرتال کتابخانه به آدرس http://libportal.kntu.ac.ir نیز اقدام نمایید. بعد از ورود با وارد کردن کدملی و رمز عبور پیش فرض یک تا 9، صفحه امانت خود را میبینید و با انتخاب کتاب مورد نظردکمه تمدید سند را بزنید.
 
9. در صورت امانت بودن همه نسخه‎ های یک عنوان، می‎توانید با مراجعه به سرویسهای امانت در نرم افزار سیمرغ کتابخانه و بخش درخواست سند، با وارد نمودن شماره عضویت (دانشجویی برای دانشجویان یا کد ملی برای اساتید و کارمندان و کلمه عبور (کد ملی برای همه اعضا)، کتاب مورد نظرخود را رزرو نمایید. در این صورت، شخصی که کتاب در امانت اوست قادر به تمدید مجدد نخواهد بود و باید کتاب را برگرداند. در صورت برگشت کتاب، پیامکی به شخص رزرو کننده ارسال خواهد شد و کتاب وی توسط کتابخانه تا 3 روز کاری نگهداری شده و بعد از آن به صورت خودکار از حالت رزرو بیرون می‎ آید و کتابخانه مسوولیتی بابت نگهداری بیشتر کتاب نخواهد داشت.
 
10. در صورت تغییر هر گونه اطلاعات شخصی و آموزشی مثل نام خانوادگی، شماره همراه ، آدرس و ...  ، برای ثبت در نرم افزار کتابخانه و پیشگیری از مشکلات بعدی، کتابخانه را مطلع نمایید. در بخش سرویس‎های امانت یعنی همان قسمتی که تمدید اینترنتی صورت می‎گیرد، در قسمت وضعیت عضو می‎توانید شخصا آدرس یا شماره همراه خود را در صورت تغییر، اصلاح نمایید.
 
11. کتابهای امانتی خود را هم از لحاظ زمانی و هم فیزیکی، مدیریت کنید. از دریافت نسخه های متعدد یک عنوان برای دوستان خود بپرهیزید.
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1401/08/23
تعداد بازدید:
5713
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.